Kostki do jogi drewniane

Akcesoria do jogi – niezbędne dodatki każdego jogina

Klocki do jogi to nic innego jak sześcienne bloczki, które pomagają w prawidłowym ustawieniu ciała i doskonale sprawdzają się podczas skłonów jak i skrętów. Osobom początkującym zdecydowanie usprawnią wejście w pozycję, a zaawansowanym joginom pomogą zwiększyć zakresy ruchów oraz mobilność ciała. Kostki są doskonałym narzędziem wzmacniającym pracę nadgarstków i dłoni, które odpowiednio uruchomione zapewniają nam dodatkową siłę. Na rynku dostępnych jest wiele kostek do jogi, natomiast to drewniane są najbardziej wytrzymałe i najcięższe.

Wysokiej jakości drewniane kostki do jogi

Kostki do jogi to jedne z popularniejszych akcesoriów wykorzystywanych podczas uprawiania jogi. Pomagają one w prawidłowym wykonywaniu asan. Nieocenione są w przypadku osób początkujących, których ciała nie są jeszcze zbyt dobrze rozciągnięte. Kostki do jogi często pełnią funkcję podpórek dla nóg czy rąk. Pozwalają na poprawę techniki treningu.

Na jakie kostki do jogi warto się zdecydować?

Kostki do jogi wykonywane mogą być z wielu różnych materiałów - pianki EVA, korka, balsy, a także drewna dębowego lub sosnowego. Materiał wykonania trzeba dopasować do swoich potrzeb. Jeśli akcesoria będą towarzyszem częstych podróży, sprawdzą się kostki lekkie. Jednak to drewniane kostki do jogi zapewniają zdecydowanie najlepszą stabilizację. Podczas treningów domowych trudno o lepsze rozwiązanie. W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w twarde i ciężkie kostki drewniane - sosnowe oraz dębowe.

Jakie zastosowanie praktyczne mają kostki do jogi?

Okazuje się, że kostki do jogi w praktyce jogi mają naprawdę szerokie zastosowanie. Zazwyczaj wykorzystywane są jako pomoc w pozycjach stojących, siedzących i leżących. Pełnić mogą różne funkcje - sporo zależy od wykonywanej asany. Kostki do jogi sprzedawane są pojedynczo lub w parach. Podczas wykonywania skłonów potrzebne są np. dwie kostki do jogi. Na szczególną uwagę zasługują kostki drewniane, bo są naturalne i wytrzymałe.

Czym cechują się drewniane kostki do jogi?

Drewniane kostki do jogi są o wiele cięższe niż np. kostki piankowe. Są również zdecydowanie twardsze. Na ogół wykonywane są z drewna sosnowego lub dębowego. Najlżejsze są kostki sosnowe, bo sosna jest drewnem lekkim i miękkim. Najtwardsze i najcięższe są kostki dębowe. Cechują się także dużą odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie drewniane kostki do jogi są bardzo stabilne. To ważna informacja dla osób, które potrzebują w pozycjach stojących większego podparcia.

 

Zobacz też takie produkty jak:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl