Promocje
Mata do jogi z mikrofibrą Tropical Dream Travel 1 mm
Mata do jogi z mikrofibrą Tropical Dream Travel 1 mm

160,00 zł

Cena regularna: 189,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
Mata do jogi z mikrofibrą Pinky Palms Travel 1 mm
Mata do jogi z mikrofibrą Pinky Palms Travel 1 mm

160,00 zł

Cena regularna: 189,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
Mata do jogi z mikrofibrą Sea Dreams Travel 1 mm
Mata do jogi z mikrofibrą Sea Dreams Travel 1 mm

160,00 zł

Cena regularna: 189,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
Mata do jogi z mikrofibrą Stars Travel 1 mm
Mata do jogi z mikrofibrą Stars Travel 1 mm

160,00 zł

Cena regularna: 189,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.

Kostki do jogi - podstawowe ćwiczenia, które można z nimi wykonywać

Kostki do jogi wykorzystywane są podczas wykonywania ćwiczeń jogicznych, które wymagają dużego rozciągnięcia. Dużą popularnością na rynku cieszą się przede wszystkim kostki drewniane. Jak ich używać? Jakie ćwiczenia można wykonywać z kostkami do jogi?

Jakie zastosowanie praktyczne mają kostki do jogi?

Kostki do jogi to akcesoria niewielkie rozmiarowo i dość lekkie. Ich zadaniem jest ułatwianie wykonywania ćwiczeń. Zapobiegają one powstawaniu kontuzji, które są często wynikiem zbyt dużego rozciągnięcia mięśni. 

Okazuje się, że klocki do jogi przydają się osobom o różnym stopniu zaawansowania. Są nieocenione podczas nauki konkretnych asan. Często pełnią funkcję podpórki w pozycji leżenia tyłem czy przy skrętach. Ćwiczenia z użyciem kostek do jogi mogą pomóc w wymodelowaniu sylwetki i wzmocnieniu mięśni. 

Jakie kostki do jogi warto wybrać?

Kostki do jogi są produkowane z różnego rodzaju materiałów i występują w różnych kształtach. Bardzo lekkie są kostki piankowe. Ich dużym atutem jest również zróżnicowana kolorystyka. Niezbyt ciężkie są także klocki korkowe, które bez problemu można ze sobą zabrać w podróż. Bywają jednak dość drogie, bo dąb korkowy w Polsce nie występuje. 

Dużą popularnością cieszą się poza tym kostki sosnowe. Są dość jasne i stosunkowo ciężkie. Klocki bukowe pod względem wagi zawierają się między klockami dębowymi i sosnowymi. Są niedrogie i praktyczne. Najcięższe są klocki dębowe - naturalne lub lakierowane. Także i one mają swoich zwolenników. 

Kostki do jogi - ćwiczenia, które warto znać

Zacząć warto od pozycji trójkąta. Polega ona na wypchnięciu do przodu jednej nogi i odstawieniu drugiej do tyłu. Wtedy uda tworzą w stosunku do podłoża trójkąt. Stopę z przodu należy skręcić na zewnątrz o kąt 90 stopni. Biodra powinny pozostać stabilne. 

Oczywiście nie każdy jest w stanie utrzymać odpowiednie ułożenie ciała. Wynika to z faktu, że wiele osób nie może docisnąć do podłogi swoich rąk. Pomocny będzie tutaj klocek do jogi. Wystarczy to właśnie na nim oprzeć swoją dłoń. Ma on ogromny wpływ na zachowanie stabilności całego ciała. 

Jak wykorzystać kostki do jogi podczas ćwiczeń?

Na ogół kostki do jogi służą jako podpórka podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Chętnie sięgają po nie przede wszystkim osoby początkujące. Użycie tego typu akcesoriów zmniejsza ryzyko uszkodzenia mięśni podczas pierwszego wykonywania danej asany. 

Jak już wspomniano, klocki do jogi przydają się podczas wykonywania pozycji trójkąta (zwykłego lub odwróconego), a także pozycji ryby, skrętu czy skłonu do przodu. Dzięki nim można zmniejszyć zakres ruchu i rozciągania do bezpiecznego. W przypadku pozycji parsvottanasana - rozciąganie boczne z jedną nogą do przodu i drugą nogą do tyłu, podłożenie klocka pozwala mniej rozciągniętym osobom dosięgnąć dłońmi do podłoża. 

Na tym oczywiście nie koniec. Klocki do jogi można wykorzystać zupełnie inaczej, a mianowicie do podniesienia poziomu trudności ćwiczeń. Mowa tutaj o osobach zaawansowanych. Dokładanie i zabieranie klocków pozwala na zwiększenie efektywności treningu. Klocki do jogi stanowią świetne uzupełnienie ćwiczeń. Powinna je mieć na wyposażeniu każda osoba uprawiająca na co dzień jogę.

Kiedy warto zainwestować w kostki do jogi?

Mimo nazwy kostki do jogi są wykorzystywane nie tylko w jodzie, ale i pilatesie czy innych ćwiczeniach wzmacniająco-rozciągających. To akcesoria wielofunkcyjne, które zwiększają i zmniejszają intensywność wykonywanych ćwiczeń. Pomagają rozciągać mięśnie, rozluźnić się i zrelaksować. Czasem sprawdzają się przy ćwiczeniach wzmacniających. 

Kostki do jogi sprawdzają się dobrze zarówno w przypadku osób początkujących, jak i zaawansowanych. Stosuje się je często w klubach fitness w czasie zajęć jogi czy pilatesu. Warto je mieć także w swoim domu. Można ich bezpiecznie używać, oczywiście o ile zna się podstawowe techniki. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl