Palo Santo

Palo Santo - Stożki  (20-30 g) Palo Santo - Stożki (20-30 g)
Producent: Miś Yoga
Cena:

34,00 zł

szt.
zobacz więcej
Palo Santo (30-35 g) Palo Santo (30-35 g)
Producent: Miś Yoga
Cena:

23,00 zł

szt.
zobacz więcej
Palo Santo (50-55 g) Palo Santo (50-55 g)
Producent: Miś Yoga
Cena:

36,00 zł

szt.
zobacz więcej

Kadzidełka Palo Santo - czym są?

Palo Santo to roślina rosnąca w Ameryce Środkowej i w północnej części Ameryki Południowej. Określenie to wywodzi się z języka hiszpańskiego i oznacza “Święte Drzewo”. W krajach Ameryki Łacińskiej wykorzystywane jest w czasie medytacji, modlitw i ceremonii plemiennych. Historia Palo Santo sięga starożytności. Wierzono wówczas, że jego zapach uspokaja i koi zmysły. Podobnie jest zresztą i dzisiaj.

Wyjątkowe kadzidła Palo Santo

Kadzidło Palo Santo pozwala na pozbycie się złych emocji i oczyszcza aurę. Stosowane jest dlatego w medytacji jako czynnik, który pomaga w wyciszeniu się organizmu. Poza tym Palo Santo działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Przychodzi z pomocą w walce z infekcjami wirusowymi oraz grzybiczymi. W medycynie ludowej Amazonii wykorzystywane jest podczas leczenia reumatyzmu czy bólu brzucha. Z Palo Santo pozyskiwany jest dodatkowo cenny olejek eteryczny.

Jak korzystać z kadzidła Palo Santo?

Kadzidełko wystarczy podpalić z jednej strony i poczekać, a następnie zdmuchnąć ogień tak, aby Palo Santo nadal się żarzyło. Kolejnym krokiem jest okadzenie mieszkania i siebie. Później kadzidło należy odłożyć na talerzyk, aby nadal się tliło. Co ciekawe, Palo Santo w sprzedaży dostępne jest w kilku wariantach do wyboru. Mogą być to klasyczne drewienka lub stożki Palo Santo wykonane z rozdrobnionego drewna. Czasem warto produkt ten wykorzystać jako naturalny odświeżacz powietrza np. po włożeniu do saszetki.

Czym kierować się przy zakupie kadzidełek Palo Santo?

Palo Santo to roślina, która cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Ma ładny zapach i wyjątkowe właściwości. Przy zakupie duże znaczenie ma pochodzenie produktu. Tanie kadzidła są często kiepskiej jakości i poddaje się je aromatyzowaniu. Najlepsze są kadzidełka z Peru, opatrzone stosownymi certyfikatami. Produkowane są z naturalnie powalonych drzew Palo Santo. Roślin tych nie można bowiem legalnie samodzielnie ścinać.

 

Zobacz też takie produkty jak:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl