Biała szałwia

Biała szałwia, znana również jako szałwia amerykańska (Salvia apiana), to gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae), pochodzący z zachodnich rejonów Stanów Zjednoczonych i północnego Meksyku. Ma charakterystyczne, srebrzyste liście i silny, kadzidlany aromat. Przez rdzenną ludność Ameryki Północnej biała szałwia uznawana jest za roślinę świętą. Używano jej w rytuałach, obrzędach i ceremoniach religijnych w celu oczyszczania energetycznego wybranych przestrzeni, osób oraz przedmiotów. Obecnie biała szałwia również służy do usuwania negatywnej energii z otoczenia. Kadzidło to stosowane jest również w czasie medytacji oraz praktyki jogi.

Biała Szałwia - kadzidła, rytuał

Biała Szałwia (20-25g) Biała Szałwia (20-25g)
Producent: Miś Yoga
Cena:

24,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
BIAŁA SZAŁWIA Z RÓŻĄ (20g) BIAŁA SZAŁWIA Z RÓŻĄ (20g)
Producent: Miś Yoga
Cena:

36,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość

Biała szałwia – kadzidło o wielkiej mocy

Każda osoba może w inny sposób doświadczać działania białej szałwii, a jej moc jest subiektywna i zależy od osobistych przekonań i doświadczeń. Omawiane kadzidło jest bardzo popularne w gronie osób interesujących się ezoteryką, jogą, medytacją, ziołolecznictwem i rozwojem duchowym. Palenie szałwii białej uwalnia ziołowy, lekko pieprzowy i korzenny aromat, który wykazuje działanie silnie relaksacyjne i odprężające. Właśnie z tego powodu szałwia biała jest tak chętnie stosowana w czasie medytacji lub praktyki jogi. Tworzy ona atmosferę sprzyjającą skupieniu i wyciszeniu się, pomaga zharmonizować umysł z ciałem i ułatwia wejście w stan medytacyjny. W sklepie internetowym Miś Joga znajdziesz różne rodzaje kompozycji zapachowych, których bazę stanowi biała szałwia. Pęczek tego ziela wzbogaciliśmy między innymi o kwiat róży, lawendy, gałązkę rozmarynu czy liście eukaliptusa. Wybierz białą szałwię z dodatkami, której najlepiej pasują do Twoich preferencji.

Biała szałwia – okadzanie pomieszczenia

Okadzanie pomieszczenia za pomocą białej szałwii, znane również jako "smudging", to praktyka służąca oczyszczeniu energetycznemu i stworzeniu przyjaznej, wolnej od nieprzychylnych bytów, atmosfery. Aby przeprowadzić ten rytuał, musisz odpowiednio się do niego przygotować i postępować z należytą ostrożnością. Niezbędny jest oczywiście zakup białej szałwii, najlepiej w formie pęczka. Szałwia nie powinna zawierać żadnych syntetycznych dodatków. Liście muszą być kształtne, dobrze wysuszone i w dobrym stanie. Do palenia szałwii białej przyda Ci się ceramiczny kubeczek bądź talerzyk. Ułóż na nim pęczek ziela i podpal kilka gałązek. Nie pozwól, by ogień zajął wszystkie listki. Zdmuchnij go w taki sposób, by pozostawić tylko delikatnie dymiące się kadzidło. Trzymając dymiącą szałwię nad pojemnikiem, poruszaj się po pomieszczeniu, aby rozprowadzić dym w różnych miejscach. Skoncentruj się na zakamarkach, rogach i innych obszarach, które chcesz energetycznie oczyścić. W tym momencie, jeśli jest to zgodne z Twoimi przekonaniami, możesz również wyrazić dowolną intencję, zmówić modlitwę lub stworzyć afirmację. Kiedy skończysz, delikatnie zgasić szałwię, umieszczając ją w pojemniku lub zanurzając w piasku. Upewnij się, że dym został całkowicie wyeliminowany, by zminimalizować ryzyko pożaru.

Biała szałwia – rytuał oczyszczania – jak często go wykonywać?

Częstotliwość przeprowadzania rytuału oczyszczania białą szałwią zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda osoba może mieć inną dynamikę energetyczną w swoim otoczeniu i inną potrzebę oczyszczenia. Niektórzy ludzie preferują codzienne lub regularne rytuały, aby utrzymać harmonię i równowagę energetyczną w swoim domu lub miejscu pracy. Inni mogą przeprowadzać takie działania tylko wtedy, gdy czują, że ich przestrzeń jest zanieczyszczona lub kiedy pragną dokonać przekształcenia energetycznego. Ważne jest, aby słuchać swoich wewnętrznych odczuć i intuicji. Jeśli masz wrażenie, że przestrzeń, w której przebywasz, jest ciężka lub zanieczyszczona energetycznie, możesz przeprowadzić rytuał oczyszczania. Możesz również zastosować tę praktykę, gdy chcesz stworzyć specjalną atmosferę, np. przed medytacją, ceremonią czy innym ważnym wydarzeniem.

Szałwia biała – kadzidło czy kadzidełko?

Różnica między kadzidłem a kadzidełkiem dotyczy głównie formy i sposobu palenia tych dwóch produktów. Kadzidło występuje w postaci większych kawałków, wałków lub bryłek, wykonanych z naturalnych składników, takich jak żywica drzewna, zioła, korzenie lub olejki eteryczne. Do palenia tradycyjnych kadzideł potrzebne są dodatkowe akcesoria, takie jak chociażby talerzyk. Z kolei kadzidełka są mniejsze i mają formę cienkich patyczków lub stożków. Zazwyczaj są one wyprodukowane z mieszanki składników, które są uprzednio zmieszane z klejem lub spoiwem, takim jak węgiel drzewny, żywica, zioła lub olejki eteryczne. Kadzidełka są gotowe do palenia bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, można je podpalić bezpośrednio i postawiać na dedykowanym podstawku. Chcąc wykorzystać pełną moc białej szałwii, zalecamy Ci zakup naturalnego kadzidła.

Biała szałwia w ofercie sklepu internetowego Miś Yoga

Zapraszamy do sklepu internetowego Miś Yoga, gdzie znajdziesz naturalną białą szałwię w pęczkach. To miejsce, które oferuje starannie wyselekcjonowane produkty, gwarantując ich najwyższą jakość. Ciesz się wygodą, jaką zapewniają zakupy online. Możesz robić je z dowolnego miejsca na Ziemi i o każdej porze. Czekamy na Twoje zamówienie. Zapakujemy je z najwyższą starannością i wyślemy zaraz po zaksięgowaniu płatności. Wokół naszego e-sklepu budujemy świadomą społeczność konsumentów, którzy chętnie dzielą się opiniami na temat swoich ulubionych produktów. Biała szałwia z lawendą, różą lub rozmarynem to połączenia, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Sprawdź, jak to kadzidło wpłynie na Twoje otoczenie!

Zobacz też takie produkty jak:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl